Wy pytacie, my odpowiadamy

Masz pytania dotyczące naszej firmy lub naszych produktów? To jest właściwe miejsce, wktórym możesz znaleźć odpowiedzi. Wybierz spośród kategorii, w których zgromadziliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzielismy na nie. Jeśli nie znalazłeś tu żądanych informacji, wyślij do nas e-mail!

Firma i jej historia


Kiedy i gdzie została wynaleziona Coca-Cola?

8 maja 1886 r. w Atlancie farmaceuta John Pemberton zmieszał aromatyczny, zabarwiony karmelem syrop z wodą sodową i rozpoczął bogatą historię napoju.
Warto dodać, że w tych czasach jedynym sposobem na wypicie napoju bezalkoholowego była wizyta w aptece.

Kto stworzył logo Coca-Cola?

Frank M. Robinson, partner i księgowy Johna S. Pembertona stworzył nazwę i logo Coca-Cola w 1886 r. Wyłączne prawa do nazwy i logo posiada  The Coca-Cola Company z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia (USA).

Czym jest licencja Coca-Cola?

The Coca-Cola Company stosuje umowy licencyjne w systemie franczyzowym. Wszyscy licencjonobiorcy lub franczyzobiorcy są prawnie niezależnymi przedsiębiorstwami, które podpisały kontrakt na rozelwanie napojów The Coca-Cola Company (TCCC). Kontrakt gwarantuje im prawo do produkcji i sprzedaży napojów TCCC. W Polsce jest to Coca-Cola HBC Polska należąca do Grupy Coca-Cola Hellenic.

Czy Coca-Cola jest spożywana w każdym kraju na świecie?

Coca-Cola jest sprzedawana w 200 krajach na świecie. Tylko kilka krajów np. Kuba czy Północna Korea nie sprzedaje Coca-Coli.

Czy dostępny jest raport roczny firmy Coca-Cola HBC Polska?

Coca-Cola HBC Polska nie publikuje raportu rocznego firmy. Jej firma-matka, Coca-Cola Hellenic Bottling Company SA. publikuje Raport Roczny całej Grupy Coca-Cola Hellenic, który jest dostępny na www.coca-colahellenic.com .  (Informacje dotyczące działań The Coca-Cola Company są dostępne w skecji “Investors” na www.thecoca-colacompany.com )

Czy możliwe jest otrzymanie dokumentów na temat firmy i jej historii w formie papierowej na potrzeby pracy magisterskiej lub dyplomowej?

W związku z wieloma zapytaniami ze szkół i uczelni wyższych, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie prośby. Rozszerzone materiały dotyczące firmy i jej historii można znaleźć również na stronie naszej firmy-matki www.coca-colahellenic.com . Informacje na temat historii marki Coca-Cola można znależć na stronie www.cocacola.com.pl

Gdzie mogę znaleźć informacje o Coca-Coli w innych krajach?

Szczegółowe informacje o działalności Grupa Coca-Cola Hellenic w 28 krajach znajdują się na  www.coca-colahellenic.com . The Coca-Cola Company publikuje informacje o ofercie na świecie na www.thecoca-colacompany.com .

Oferta produktowa


Jakie produkty oferuje Coca-Cola HBC Polska?

Nasza oferta produktowa obejmuje napoje gazowane Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola zero, Fanta, Sprite, Kinley, Lift, napoje izotoniczne Powerade, napój energetyczny Burn, herbaty gotowe do spożycia Nestea, soki, nektary i napoje niegazowane Cappy, kawy gotowe do spożycia illy, wodę źródlaną Kropla Beskidu i wodę mineralną MultiVita z ujęcia Kropla Minerałów.

Dlaczego niektóre produkty Coca-Cola są niedostępne w Polsce?

Coca-Cola HBC Polska oferuje produkty zgodnie z oczekiwaniami i preferencjami polskich konsumentów. Stale badamy potrzeby konsumpcyjne i próbujemy rozszerzać  naszą ofertę, gdy zidentyfikujemy nowe trendy. Na świecie dostępnych jest prawie 400 marek (ponad 2600 produktów) firm z systemu Coca-Cola. Niektóre z nich są specyficzne dla poszczególnych regionów.

Co oznacza "zero" w marce Coca-Cola Zero?

Zero oznacza "zero cukru". Coca-Cola Zero nie zawiera dodatku cukru, lecz substancje słodzące i dlatego jest napojem niskokalorycznym.

Jaka jest różnica między Coca-Colą Zero a Coca-Colą light?

Różnica jest w smaku. Dzięki szczególnej mieszance smaków, Coca-Cola Zero smakuje jak oryginalna Coca-Cola, podczas gdy Coca-Cola light ma unikalny smak. Coca-Cola Zero jest napojem komplementarnym dla Coca-Coli light w segmencie napojów niskokalorycznych i bezcukrowych.

Które napoje mogą być spożywane przez diabetyków?

Nasza oferta produktowa zawiera wiele napojów odpowiednich dla diabetyków, które zaspokoją ich dzienne zapotrzebowanie na płyny, włącznie z naszymi wodami. Generalnie napoje wzbogacone substancjami słodzącymi mogą być także spożywane przez diabetyków, wcześniej jednak należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie informacje o wartościach odżywczych są opublikowane na etykietach?

Etykiety naszych napojów zawierają ważne informacje dla zbilansowanej diety.  Znajdują się na nich informacje o zawartości kalorii, białka, węglowodanów, cukru, tłuszczu, nasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika i sodu w porcji 100 ml napoju. Dodatkowo nasze etykiety podają informację o procencie zalecanego dziennego spożycia (GDA) kalorii i substancji takich jak cukier, tłuszcz, nasycone kwasy tłuszczowe i sód w porcji 250 ml napoju.

Wymyśliłem nowy produkt. Czy mogę zgłosić się do firmy Coca-Cola HBC Polska?

Innowacje produktowe są domeną The Coca-Cola Company w USA oraz jej autoryzowanych partnerów lub agencji. Dlatego niestety Coca-Cola HBC Polska nie jest uprawniona do rozważania sugestii i pomysłów na nowe produkty.

Co oznacza data “Najlepiej spożyć przed końcem:”


Data przydatności do spożycia produktów żywnościowych wskazuje czas, do którego produkt zachowuje swoje właściwości, pod warunkiem przechowywania w odpowiednich warunkach. Data przydatności do spożycia naszych produktów jest ściśle kontrolowana. Do momentu otwarcia opakowania, gwarantujemy najlepszą jakość naszych produktów do daty wskazanej na opakowaniu. Jeśli na opakowaniu jest wskazany tylko miesiąc oznacza to, że produkt zawsze jest ważny do końca danego miesiąca. Np. 12//09 oznacza ważność produktu do końca grudnia 2009 r.


Składniki produktów


Jakich substancji firma Coca-Cola używa do słodzenia swoich napojów?

Jesli na etykiecie napoju zawierającego występuje cukier jako składnik, jest to sacharoza. Jeśli nasze produkty są wzbogacane substancjami słodzącymi, odpowiednie ich nazwy są zawarte na etykiecie jako składniki. Odnosi się to przykładowo do substancji słodzących zawartych w napojach niskokalorycznych lub bezcukrowych.

Ile cukru zawiera Coca-Cola?

Cukier jest węglowodanem i dostarcza organizmowi energii. 100 ml Coca-Coli zawiera 10,6 gramów cukru.

Ile kofeiny zawiera Coca-Cola?

Zwartość kofeiny w jednym litrze Coca-Coli odpowiada filiżance w miarę mocnej kawy. Coca-Cola zawiera średnio 10 miligramów kofeiny w 100 mililitrach napoju.

Ile kofeiny zawiera Coca-Cola light?

Zawartość kofeiny w Coca-Coli light jest o około 20 % wyższa niż w Coca-Coli.

Dlaczego używane są dodatki?

Dodatki są przykładowo używane do utrzymywania łatwo psującej się żywności do dłuższego okresu spożycia. Dodatki umożliwiają także produkcję żywności lepszej jakości.

Dlaczego Coca-Cola zawiera kwas fosforowy?

Kwas fosforowy (E 338) przykładowo wzmacnia charakterystyczny smak Coca-Coli. Jeśli chodzi o wpływ na organizm ludzki, fosfor i jego związki są niezbędnymi mineralnymi składnikami pokarmowymi, zawartymi w prawie wszystkich produktach żywnościowych: serze, pieczywie, mleku, jajkach i innych.

Czy substancje słodzące są szkodliwe?

Jak wszystkie dodatki, substancje słodzące są gruntownie badane co do potencjalnych efektów ubocznych, zanim zostaną zaakceptowane. Liczne badania naukowe i długotrwałe spożywanie substancji słodzących, wskazują, że nie mają one negatywnego wpływu na zdrowie. Ponieważ są one dużo słodsze od cukru, niewielka ilość substancji słodzących jest używana do produkcji naszych napojów.

Czy Coca-Cola zawiera te same składniki w każdym kraju?
Proces produkcyjny i składniki używane do produkcji Coca-Coli są takie same we wszystkich krajach na świecie. Wszystkie składniki takie, jak woda, cukier i dwutlenek węgla muszą spełniać te same wysokie normy jakościowe Grupa Coca-Cola Hellenic i The Coca-Cola Company.

W jaki sposób zapewniona jest odpowiednia jakość wody używanej w procesach produkcji?  
Woda, którą używamy w zakładach produkcyjnych jest oczyszczana w przyzakładowych oczyszczalniach przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Woda jest wtedy nienagannej jakości pod względem higienicznym i nie posiada żadnego smaku i zapachu.  Jak wszystkie składniki naszych napojów, woda musi spełniać wysokie normy jakościowe Grupa Coca-Cola Hellenic i The Coca-Cola Company.

Reklama


Czy możecie przesłać mi reklamy Coca-Coli?

Niestety, nie. Nasza polityka dotycząca marek nie pozwala udostępniać reklam poza mediami i Internetem. Najnowsze reklamy można obejrzeć na stronach internetowych dedykowanych naszym markom.

Czy jest możliwe otrzymanie dokumentów dotyczących aktywności reklamowej/marketingowej firmy w formie papierowej na potrzeby pracy magisterskiej lub dyplomowej?

W związku z wieloma zapytaniami ze szkół i uczelni wyższych, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie indywidualne prośby. Na naszych stronach internetowych znajdziecie linki do stron dedykowanych naszym markom.

Czy mogę przedstawić firmie Coca-Cola HBC Polska pomysł reklamy produktu?

Reklamy i inne aktywności marketingowe są domeną wyłącznie The Coca-Cola Company oraz jej autoryzowanych partnerów i agencji. Nasza firma nie jest upoważniona do rozpatrywania tego typu wniosków.

Czy mogę złożyć ofertę reklamy na moim samochodzie?

Niestety, jest to niemożliwe, gdyż nasza firma w celach reklamowych używa wyłącznie własnych pojazdów firmowych.

Czy mogę zaoferować moje zdjęcie do celów reklamowych?

Kampanie reklamowe są koordynowane przez wyspecjalizowane agencje. Dlatego nasza firma nie rozpatruje tego typu wniosków.

Czy moglibyście umieścić baner reklamowy na mojej stronie internetowej?

Niestety, jest to niemożliwe. Banery reklamowe Coca-Coli są umieszczane wyłącznie na naszych firmowych stronach internetowych oraz innych stronach, które przewidziane są w ramach kampanii reklamowych.

 

Linki