Co robimy

Nasza firma produkuje, dystrybuuje i sprzedaje napoje bezalkoholowe.

Wśród nich znajdują się jedne z marek najbardziej rozpoznawalnych inajlepiej sprzedających się na całym świecie: Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cola-Cola light, Fanta, Sprite, Powerade ION4, Nestea, Burn i Monster Energy.

Produkujemy również wiele innych rodzajów napojów, m.in. Cappy , Kropla Beskidu , MultiVita z ujęcia Kropla Minerałów i Lift .

Czołowy rozlewca The Coca-Cola Company

Grupa Coca-Cola Hellenic jest jednym z 300 rozlewców tworzących system Coca-Cola, największy system dystrybucji napojów na świecie. Działalność Coca-Cola HBC Polska ma strategiczne znaczenie w ramach systemu.

W Polsce system Coca-Cola tworzą Coca-Cola HBC Polska i Coca-Cola Poland Services, spółka zależna The Coca-Cola Company.

  • Coca-Cola Poland Services odpowiada za strategiczne działania marketingowe, zarządzanie marką, promocje konsumenckie, działania PR dla poszczególnych marek, reklamę, kontakty z mediami i opinią publiczną oraz badania rynkowe.
  • Coca-Cola HBC Polska produkuje napoje na podstawie umowy franczyzowej z The Coca-Cola Company. Ponadto odpowiadamy za merchandising, zarządzanie kluczowymi klientami, przeprowadzanie promocji, wyposażenie sklepów, obsługę klienta, dystrybucję produktów i ich opakowania oraz lokalne działania sponsoringowe.
Blisko współpracujemy z naszym partnerem, The Coca-Cola Company, wykorzystując nasze umiejętności i zasoby tak, by służyć klientom i konsumentom, a zarazem podnosić jakość życia społeczności, w których działamy.

Coca-Cola HBC Polska jest jedynym rozlewcą w kraju, który produkuje i dystrybuuje produkty Coca-Cola.

Silna infrastruktura biznesowa

Firma zainwestowała w Polsce od 1991 r. ponad 360 milionów euro.

W 2008 r. Coca-Cola HBC Polska oddała do użytku w swojej fabryce w Radzyminie dwie nowe linie produkcyjne oraz zakończyła rozbudowę zakładu. Inwestycja w Radzyminie to przedsięwzięcie na taką skalę, że można je porównać jedynie do budowy nowego zakładu od podstaw.

Oprócz dwóch zupełnie nowych linii produkcyjnych, przedsięwzięcie zrealizowane w Radzyminie w 2008 r. objęło szereg innych inwestycji. Zmodyfikowana i zmodernizowana została druga linia aseptyczna, która powstała w 2003 r. i była pierwszym tego typu projektem spółki Grupa Coca-Cola Hellenic w Europie oraz pierwszą linia aseptyczną w Polsce. Ponadto rozbudowano oczyszczalnię ścieków oraz wybudowano nowe studnie głębinowe.

W listopadzie 2006 r. Coca-Cola HBC Polska uruchomiła centrum logistyczne w Radzyminie, a pod koniec lutego 2007 r. – w Staniątkach. Do tych inwestycji, wartych około 7 milionów euro skłoniły nas zapotrzebowanie rynku i rosnąca sprzedaż. Dzięki inwestycji w Radzyminie firma zyskała 11 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, a dzięki centrum w Staniątkach kolejne 7 tys. metrów kwadratowych.

Równolegle do rozbudowy i modernizacji zakładów produkcyjnych w całej Polsce, rozwijamy również infrastrukturę dostępną bezpośrednio dla konsumentów na rynku. Cały czas zwiększamy dostępność i liczbę lodówek oraz automatów do sprzedaży naszych napojów.

W skali grupy Grupa Coca-Cola Hellenic zainwestowała od 2002 r. około 4,9 miliarda euro w nieruchomości, zakłady i wyposażenie mając na celu modernizację infrastruktury zakładów oraz zwiększenie dostępności sprzętu do przechowywania napojów, w tym lodówek. 

Linki