O firmie

Coca-Cola HBC Polska jest liderem na polskim rynku pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych.

W Polsce zatrudniamy prawie 2700 osób, współpracujemy z 3900 dostawcami, a nasze produkty można znaleźć w ponad 120 tysiącach sklepów w całym kraju.
Coca Cola butelka

Nasza firma jest częścią grupy Coca-Cola Hellenic, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola Hellenic działa w 28. krajach i obsługuje ponad 581 mln konsumentów. Spółka będąca właścicielem grupy, Coca-Cola HBC AG, ma siedzibę w Szwajcarii i notowana jest na liście premium Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz na giełdach w Atenach i Nowym Jorku.

Nasza firma

Choć napój Coca-Cola pojawił się w w Polsce już 1957 r ., to pierwsza bezpośrednia inwestycja systemu Coca-Cola  miała miejsce ponad 30 lat później. W 1991 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie powstało pierwsze biuro firmy Coca-Cola Poland sp. z o.o. Rok później działalność rozpoczął pierwszy zakład produkcyjny w Radzyminie .

W kolejnych latach w naszym kraju powstało sześć firm, które odpowiadały za dystrybucję i produkcję napojów w różnych częściach kraju. Przez całe lata 90-te następował również proces konsolidacji tych spółek, które ostatecznie w sierpniu 1998 r. przekształciły się w Coca-Cola Beverages Polska sp. z o.o.

W 2000 r. nastąpiło połączenie spółek Coca-Cola Beverages i Hellenic Bottling Company , w wyniku czego powstała firma Coca-Cola Hellenic Bottling Company, która tym samym stała się właścicielem polskiej spółki Coca-Cola Beverages Polska sp. z o.o.

Cztery lata później firma w Polsce zmieniła nazwę na Coca-Cola HBC Polska.

Zakład produkcyjny

Do firmy Coca-Cola HBC Polska należą trzy zakłady produkcyjne oraz 26 centrów dystrybucyjnych.

Nasza oferta produktowa

Produkujemy, dystrybuujemy i sprzedajemy szeroki wachlarz produktów, z których większość stanowi własność The Coca-Cola Company.

Na nasze portfolio składają się:

W 2011 r. Coca-Cola HBC Polska sprzedała w Polsce 985 milionów litrów napojów, osiągając pod względem wartości sprzedaży 22,4 % rynku napojów bezalkoholowych (źródło: ACNielsen). 

Jest to wynik konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada posiadanie pełnej oferty napojów bezalkoholowych.

Zrównoważony rozwój

Nasza firma posiada spójną strategię działań w ramach zrównoważonego rozwoju spółki. Opracowaliśmy procedury i zbiory zasad , które w praktyce regulują podstawowe zagadnienia w tej kwestii:

W każdej z tych dziedzin stawiamy sobie cele i zadania, których wykonanie monitorujemy równie rygorystycznie, jak w innych sferach naszej działalności. Przestrzegamy wiodących zewnętrznych standardów oraz metodologii i przedstawiamy nasze wyniki w przejrzysty sposób w Raporcie Odpowiedzialności Społecznej.

Realizujemy również wszędzie, gdzie to możliwe, misję naszej firmy .